Kanali 7...

7 emigrantë të fshehur në makinë/ Të rinjtë tentojnë t’i ikin policisë, arrestohen

Policia e Korçës prangosi këtë të mërkurë edhe tre të rinj të tjerë, të cilët u kapën në flagrancë duke trafikuar emigrantë.

 

Efektivët u bënë me shenjë të ndalonin të rinjve, por ata nuk ju bindën urdhrit dhe u larguan me shpejtësi.

 

Ata u arrestuan pas ndjekjes dhe gjatë operacionit u gjetën në mjet shtatë emigrantë. Një prej të prangosurve kundërshtoi policët edhe gjatë shoqërimit në komisariat.