Kanali 7...

Aksident në Elbasan/ Makina përplas për vdekje këmbësoren

Në unazën e qytetit Elbasan, mjeti tip “Volkswagen”, me drejtues shtetasin G.A., banues në Elbasan, si pasojë e motit të keq ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka perplasur një shtetase, e cila ishte këmbësore. Për pasojë, ajo ka humbur jetën.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimore ndodhet në vendngjarje dhe po punon për dokumentimin e plotë të ngjarjes.