Kanali 7...

Aksident në Gjirokastër/ Aksidentohet kamioni, plagoset drejtuesi

Një aksident ka ndhur në Gjirokastër në afërsi të fshatit Shtëpëz.

Automjeti tip kamion ka dalë nga rruga dhe për pasojë ka mbetur i plagosur drejtuesi i tij.

 

Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punohet për shkaqet e aksidentit.

 

Gjirokastër/Informacion paraprak

Sot, rreth orës 14:30, në rrugën rurale mbi fshatin Shtëpëz, Gjirokastër, automjeti tip kamion, me drejtues shtetasin F. H., 50 vjeç, banues në Mamurras, ka dalë nga rruga. Për pasojë është dëmtuar drejtuesi i mjetit, i cili po transportohet për në spital, për të marrë ndihmën mjekësore.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.