Kanali 7...

Alarm për bombë në Vlorë, gjendet një celular i dyshimtë, policia rrethon zonën

Nje sasi e dyshuar si tritol eshte gjetur poshte nje automjeti te parkuar prane Pallatit te Kultures Laberia në Vlore. Është gjetur një celular, i cili dyshohet të jetë i lidhur me eksploziv.

Policia ka rrethuar zonën dhe ka vendosur perimetrin e sigurisë.

Priten forcat xheniere per te bere largimin e celularit me lenden plasese. Ende nuk dihet se kujt i përket makina.

Vijon…