Kanali 7...

Basha-Ramës: Po fshihesh si struci pas një lapsusi, tragjike të kesh një Kryeministër të tillë

Kryeministri Edi Rama ironizoi këtë të martë edhe një herë tjetër kryedemokratin Lulzim Basha në lidhje me lapsuset e bëra gjatë kohëve të fundit.

Përmes një postimi në “Twitter”, lideri demokrat shkruan se kreu i qeverisë fshihet si struci pas një laspusi, duke iu shmangur vjedhjeve të qeverisjes dhe dramës që po kalon çdo shqiptar.

“Kur vjedhja galopante, keqqeverisja, ekonomia dhe shëndetësia janë sot drama e çdo shqiptari,KM fshihet si struci pas një lapsusi. Tragjike dhe me pasoja është të kesh një KM që nuk do ta t’ja dijë për 6 në 10 biznese drejt mbylljes, e 100 mijë shqiptarë që kanë humbur punën.”