Kanali 7...

Bavarezët “turpërojnë” Barcelonën/ Juventus rigjen fitoren në Champions

Bajern Mynih ka shkatërruar me rezultatin e thellë 3-0 Barcelonën në “Camp Nou”. Golat u shënuan nga Muller dhe dy nga Lewandowski.

 

Nga ana tjetër, Juventus,  ka triumfuar me shifra 0-3 ndaj Malmos. Golat për italianët i shënuan Alex Sandro, Dybala me penallti dhe Morata.

 

Ndërkohë, Chelsea fitoi 1-0 ndaj Zenit me golin e Lukakut në minutën e 65′.