Kanali 7...

Bojkoti i futbollit drejt fundit? Qeveria pranon kërkesat e Ligës

Qeveria dhe liga profesioniste e futbollit janë shumë pranë marrëveshjes. Mesditën e kësaj të marte, depueti socialist Fidel Ylli i është përgjigjur kërkesave të ligës në një letër të hapur.

 

Ai shkruan theksoi se kryeministri  Rama i ka pranuar katër kërkesat në parim dhe se shumica eshte gati për zgjidhje. Nderkohe, qeveria fton ligën profesioniste qe të nisë sa më parë aktivitetin futbollistik.

 

Kjo përgjigje vjen në diten kur federata zyrtarizoi nisjen e sezonit të ri për kategorinë e parë e të  dytë duke filluar nga kjo fundjavë.