Kanali 7...

Broja spektakolar, tjetër gol në Premier League

Armando Broja eshte shqiptari me i famshem i ketyre muajve te fundit në sferën sportive, të paktën.

Talenti kuqezi po “çmend” kampionatin anglez me performancen e tij.

Sulmuesi shqiptar shenoi serish edhe ne duelin qe Sauthempton po luan kunder Brendford.

Broja shenoi golin e avantazhit te perkohshem 3 me 1 per vendasit ne minuten e 49.

Nje gol shume i bukur pas nje shkeputje spektakolare nga mesfusha finalizuar me nje gjuatje te sakte. Për sulmuesin ky ishte goli i tretë sezonal para tifozëve të vet në Premier League dhe i pesti në total.

Nderkohe ne pjesen e pare per tu evidentuar nje driblim spektakolar i Brojes mes dy rivaleve qe ngriti ne kembe tifozerine vendase.