Kanali 7...

Covid mbyll gjykatën, rebelohen qytetarët, infektohen edhe policë e mësues

Për shkak të mbylljes së papritur qytetarët të cilët u paraqitën në gjykatë u kthyen mbrapsht pa mundur të mbarojnë punë, çka solli edhe revoltim tek ta.

Gjatë 48 orëve të fundit ka pasur një rritje të ndjeshme të rasteve pozitive me COVID-19 nga ku 8 raste janë konfirmuar në mësues duke e çuar numrin total të tyre në 20.Përsa i përket nxënësve janë 7 pozitiv  dhe 9 të karantinuar.

Gjatë ditës së djeshme po ashtu u konfirmuan me koronavirus dy efektivë të forcave të rendit, njeri i Shqiponjave i cili për shkak të komplikacioneve është dërguar në spitalin infektiv në Tiranë ndërsa tjetri ndodhet në banesën e tij. Në total raste aktive në qarkun e Elbasanit janë 287.