Kanali 7...

Cristiano Ronaldo infektohet me koronavirus, në izolim për 14 ditë

Ylli i futbollit boteror, Kristiano Ronaldo infektohet nga koronavirusi.

Sulmuesi i Juventusit rezultoi pozitiv, pas analizave qe iu zhvilluan, ndonese ai nuk kishte simptoma te semundjes.

Federata Portugeze e futbollit sqaroi se 35 vjecari eshte ne gjendje te mire, por por do të izolohet deri në shërimin e tij të plotë.

Ronaldo u aktivizua në ndeshjen e perfaqesueses portugeze me Francën dhe me pas në miqësoren me Spanjën.

Ai po behej gati per sdifen ndaj Suedisë, por gjatë testimeve që skuadrat bëjnë një ditë përpara ndeshjeve, Ronaldo rezultoi  pozitiv.

Tashme ai do të mungojë për të paktën 14 ditë ne cdo aktivitet sportiv.