Kanali 7...

Dalim pamjet nga vendi ku u ekzekutua Niko Goro

Dalin pamjet nga vendi ku u vra me paraditen e kësaj të shtune biznesmeni në Himarë, Niko Goro.

E plagosur nga ky atentat ka mbetur edhe bashkëshortja e Goros. Ndërkohë, policia bëri të munudr kapjen e autorit të dyshuar të vrasjes. Në pranga u vu Kliti Leka , 53 vjeç, banues në Tiranë.

Po ashtu, u sekuestruan arma e dyshuar e  krimit, armë zjarri kallashnikov dhe automjeti me të cilin u largua autori.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin se me cilën prej armëve të sekuestruara, autori ka kryer krimin.