Kanali 7...

Drama/ Peshkaqeni sulmon një grup turistësh, 12-vjeçari humbet krahun

Dramë në Sharm El-Sheikh, Egjipt, ku një peshkaqen sulmoi një grup turistësh, duke përfshirë një djalë 12-vjeçar i cili fatkeqësisht humbi një krah. Incidenti i frikshëm ndodhi fundjavën e kaluar dhe përfshiu një grup turistësh ukrainas. Një peshkaqen i bardhë rreth 2 metra shënjestroi një nënë dhe një djalë 12-vjeçar të cilët ishin zhytur në ujë me të afërmit e tjerë.

 

Peshkaqeni në veçanti u hodh mbi djalin dhe burrin që po i udhëzonte, duke u shkaktuar plagë të rënda. Pavarësisht transportimit të shpejtë në spital, mjekët nuk ishin në gjendje t’i shpëtonin krahun djalit të vogël. Ndërsa i plagosuri tjetër humbi këmbën. E plagosur mbeti edhe nëna e djalit, e cila është e shtruar në spital, por jashtë rrezikut për jetën.

 

E plagosur, por në një mënyrë më pak serioze edhe nëna e djalit shtiu në spital.

 

Pas aksidentit, zona e Parkut Kombëtar u mbyll për publikun në pritje të kontrolleve.