Kanali 7...

Dueli në Tring/ Sonte Sevilla e Dortmund pritshmeri për lojë të bukur e gola

Ndeshja interesante sonte në mbrëmje në Champions është edhe ajo që luhet në Spanjë mes Sevijes dhe Dortmund.

 

Pritshmëri për një duel me spektakël dhe gola sepse janë përballë dy skuadra që luajnë me intesitet të lartë e mendojnë më shumë për fazën ofensive sesa mbrojtjen, raporton Vizion Plus.

 

Andaluzet po bëjnë një kampionat shumë të mirë në Spanjë ku janë të tretet dhe jo shumë larg kreut. Për ta lajmi më I mirë është rikthimi I gatshëm I kapitenit Hesus Navas.

 

Ndërkohë e kundërta mund të thuhet për Dortmund, që shpetimin e vetëm të sezonit duhet ta ketë në champions për të shkuar sa më larg në mënyrë që paraqitja e dobët në bundeslige të sfumohet disi.

Tek gjermanet sot kthehet I gatshëm Munier por do të mungojë Delaney.

Edhe kjo ndeshje transmetohet vetëm në Tring, sonte në orën 21:00.