Kanali 7...

Ekzekutohet mafiozi i njohur malazez duke pirë kafe në Budva

Ekzekutohet me tre plumba në kokë Milic Minja Sakoviç, njëri prej krerëve të grupit kriminal “Skaljari”, në Mal të Zi.

 

Milic minja shakoviç është vrarë mbrëmjen e të premtes në Budva, bëjnë me dije mediat në vendin fqinj. Lajmi është konfirmuar edhe nga policia malazeze.

 

Sakoviç është qëlluar në një kafene nga një person, i cili ishte ulur në tavolinën pranë tij.

 

Sakoviç i kishte shpëtuar disa atentateve më herët dhe prej kohësh ai ruhej shumë. Klani i Sakoviç ka rivalitete me klanin “Kavac” në Mal të Zi.