Kanali 7...

Familja shqiptare e përfshirë në trafik droge në Itali, përdoruesi i kokainës i denoncon

Policia italiane ka vënë në pranga nëntë persona, mes të cilëve janë edhe disa shqiptarë, anëtarë të së njëjtës familje. Ata u arrestuan për trafik droge, ndërsa gjatë operacionit u sekuestruan1.2 kg kokainë dhe 15 mijë euro.

 

Mediat italiane raportojnë se denoncimi për ta u krye nga një përdorues i kokainës, që u ankua se po zhvatej për shkak të borxheve të kokainës.

 

Në 2019 u arrestua një 25-vjeçar shqiptar, ndërsa më pas hetimet zbuluan të përfshirë në trafik droge edhe një shqiptar tjetër e një grua italiane. Hetim pas hetimi nga autoritetet çuan në pranga edhe furznizuesin e kokainës, që ishte shqiptar, bashkë me gruan dhe vëllanë e tij.