Kanali 7...

Fiorentina kërkon fantazistin shqiptarë, shkëlqeu sezonin e fundit nën Serie A

Një tjetër lojtar i përfaqësueses sonë mund të bëjë një lëvizje të rëndësishme brenda kampionatit Italian.

Bëhet fjalë për fantazistin Nedim Bajrami.

Pas Napolit, është Fiorentina që mendon seriozisht për të marrë shërbimet e lojtarit kuqezi.

Tek Empoli ai bëri një sezon mjaft të mirë me gola dhe asist, ndaj edhe toskanët e kanë cuar vlerën e kartonit të tij 15 milionë euro.

Vjollcet, një tjetër ekip toskan duan ta marrin ndonëse kërkojnë që ta arrijnë këtë me një shifer deri në 12 milionë euro.

Nëse ndodh kështu, pas kristjan Asllanit që u mor nga Inter, një tjeter kuqezi mund të largohet nga Empoli për të luajtur në nivele edhe më të larta në Serie A.