Kanali 7...

Goditet banda e drogës në Itali, në kërkim një çift shqiptar

Policia e Italisë goditi një rast të shpërndarjes së drogës.

 

Pjesë e bandës ishin edhe shqiptarë, mes të cilëve njëri u arrestua.

 

Ndërkohë, efektivët po kërkojnë edhe një çift shqiptar, i cili u arratis përmes autostradës me makinë ndërkohë që zhvillohej operacioni.

 

Gjatë aksionit, u kontrolluan shtëpitë e shqiptarëve dhe u gjetën marijuanë e para të gatshme. I arrestuari u la në arrest shtëpie, ndërsa çifti po kërkohet.