Kanali 7...

Gratë vlonjate kapen duke mbjellë kanabis

Policia e Vlorës zhvilloi një aksion anti-drogë këtë të martë.

 

Gjatë operacionit, u vunë në pranga pesë persona, katër prej të cilëve ishin gra.

 

Ata u kapën duke tentuar të kultivonin kanabis në një zonë të pyllëzuar në fshatin Vllahinë të Vlorës.

 

Uniformat blu gjetën dhe sekuestruan 5 kg kananbis në fund të operacionit.