Kanali 7...

Johnson sërish në Kiev: Përshëndesim heroizmin e popullit ukrainas

Kryeministri britanik, Boris Johnson ka zhvilluar sërish vizitë në Kiev ditën e sotme.

 

Boris Johnson u shpreh se sulmi barbar i Ukrainës vazhdon duke shtuar se ka prova të vazhdueshme të shënjestrimit të qëllimshëm të civilëve dhe “ajo që është padiskutim një krim lufte”.

 

Ai gjithashtu tha se njerëzit po deportohen ilegalisht në Rusi.

 

Johnson thotë se Britania e Madhe përshëndet heroizmin e forcave ukrainase.

 

Kjo është hera e dytë që prej fillimit të luftës që Johnson viziton kryeqytetin ukrinas.