Kanali 7...

Kalon me të kuqe dhe i jep ryshfet policit, arrestohet 31-vjeçari

Një 31-vjeçar u vu në prangat e policisë në Tiranë këtë të hënë.

 

Ai u kap nga efektivët e Rrugores kur kaloi me mejet me semafor të kuq.

 

Kur u ndalua për të marrë gjobën, i riu i ofroi 5 mijë lekë policit, që ta shmangte atë.

 

Në këto kushte, ai u arestua për veprën penale “Korrupsion aktiv ndaj personave që ushtrojnë funksione publike”.