Kanali 7...

Bota

Rusia sanksionon 154 ligjvënës britanikë

Rusia sanksionon 154 ligjvënës britanikë

Rusia njoftoi për sanksionimin e 154 anëtarëve të Parlamentit britanik, në kundërpërgjigje të një vendimi të ngjashëm të ndërmarrë ndaj …

Tedros rizgjidhet në krye të OBSH-së

Tedros rizgjidhet në krye të OBSH-së

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, është zgjedhur edhe për një mandat pesëvjeçar.   Ai …

NATO: Rusia dhe Kina minojnë rendin botëror

NATO: Rusia dhe Kina minojnë rendin botëror

Rusia dhe kina po tentojnë të minojnë rendin ndërkombëtar.Deklarata eshte bere nga sekretri përgjithshëm i natos, Jens Stoltenberg gjatë Forumit …