Kanali 7...

Kryemadhi: Rama, një sharlatan që duhet larguar një orë e më parë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi bëri apel që kryeministri Edi Rama të largohet sa më parë.

 

Sipas saj, qeveria duhet të marrë një goditje në zgjedhjet e prillit. Thirrjen Kryemadhi e bëri gjatë një takimi me gratë në Durrës.

 

“Një grua sot në politikë e ka obligim për fëmijët e saj dhe për ta ndryshuar realitetin politik. 25 prilli është ditë e domosdoshme jo vetëm për të votuar, por për të biseduar dhe votuar kundër Ramës. Që ka grabitur çdo ditë të jetës së qytetarëve, dhe sektit që ndalon zhvillimin. Ndryshimi është i domosdoshëm. Jo për të sjellë një jetë politike, por për të rimëkëmbur integritetin dhe dinjitetin. Një kryeministër që bën pazar për Shqipërinë, nuk është më i tillë por një sharlatan që duhet larguar një orë e më parë. Nuk di ndonjë nënë që të bëjë kompromis në kurriz të të ardhmes së fëmijëve të saj. Fëmijët tanë janë shumë më të rëndësishëm se karriera politike e Ramës”, deklaroi Monika Kryemadhi.