Kanali 7...

Liverpool fiton dhe mbetet “gjallë”

Fitore e vështirë, por e rëndësishme për të mbajtur gjallë shpresë shanset për titullin kampion. Liverpool mundi Aston Villan 2 me 1 në transferte  dhe u barazua përkohësisht me pikë me Manchester Cityn, në krye të Premier league, ndonëse skuadra e Guardioles ka një ndeshje më pak.

Në Birmingham ndeshja u ndez shumë shpejt, kur vendasit kaluan në avantazh me anë të Dagllas Luiz.

 

Mirëpo goli në vend që ti demoralizojë, e shkund ekipin e kuq. Kalojnë vetëm 3 minuta dhe Matip pas një goditje nga këndi barazon rezultatin.

 

Skuadra e Klop hidhet në sulm për të fitoren mirëpo përballë skuadra e ish-kapitenit legjenda të Liverpool, Stiven Xherard përgjigjet mirë dhe rrezikon portën e Alison.

 

Për të ardhur në minutën e 65 kur Mane përmbys shifrat duke I dhënë fitoren djajve të kuq, pavarësisht se hero në fund ishte edhe Alison me disa pritej. Liverpool ka edhe katër finale deri në fund, dy në kampionat dhe dy të tjerë në Champions dhe kupën e federatës.

 

Në kampionat gjithsesi asgjë nuk është në dorën e skuadrës së Klop, pasi gjithçka është në dorën e Manchester City