Kanali 7...

Makina humb kontrollin dhe përfundon në lokal/ Lëndohet një klient

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor dytësor Lezhë –Milot.

 

Policia bën me dije se rreth orës 08:30, në vendin e quajtur Tresh, shtetasi N.V. , ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit të tij duke dalë nga rruga dhe përfunduar tek veranda e një lokali.

 

Për pasojë, është lënduar shtetasi N.N. 60 vjeç, klient i lokalit, i cili ndodhet në Spitalin Rajonal Lezhë, jashtë rrezikut për jetën. Grupi hetimor vazhdon veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.