Kanali 7...

Maqedonia e Veriut regjistron sërish numër të lartë të infektuarish me COVID

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut ka shënuar gjatë 24 orëve të fundit 535 raste të reja me koronavirus dhe 6 viktima, nga 2,445 testime. Qyteti me numrin më të madh të të infektuarve është Shkupi me 277 persona.

Po ashtu, këtë të enjte janë shënuar edhe 168 persona të shëruar.

Sipas raportit të publikuar, deri më tani me COVID-19 janë diagnostikuar 22,170 persona dhe prej tyre 815 kanë vdekur, 16,758 janë shëruar kurse raste aktive janë 4,597.