Kanali 7...

Mbretëria e Bashkuar raporton 23 mijë të infektuar dhe 174 të vdekur

Këtë të shtunë në Mbretërinë e Bashkuar u regjistruan 23.012 të infektuar me koronavirus.

 

Të premten rastet e reja ishin 20.530, çka do të thotë se ka një rritje të ndjeshme.

 

Gjithsej atje janë kofnrimuar pozitivë 854.010 persona. Sakaq, 174 pacientë humbën betejën me virusin, duke e çuar totalin në 44.571.

 

Një ditë më parë u raportuan për 224 viktima.