Kanali 7...

Meghan Markle bën gjestin prekës për princeshë Dianën

Meghan Markle bëri një veprim që disa e interpretuan si një gjest prekës për princeshën Diana.

Imazhi bardh e zi, fotografia e re ku shfaqeni Duka dhe Dukesha Sussex, u publikua për të promovuar një episod të veçantë të “TIME100 Talks”. Në foto Meghan ka vendosur një orë prej ari që duket se është identike me stilin Cartier Tank, të preferuarën e Princeshë Dianës.

Sipas Yahoo NeWs, ora luksoze vlen rreth 17,800.

Meghan ështe e ulur në një karrige dhe Princi Harry është pas saj, i vendosur në buzë të sediljes dhe po shikon drejt e në kamera.

Kur Princi William i propozoi Kate Middleton në 2010 ai e bëri këtë duke përdorur unazën e fejesës safir blu ovale 12 karateshe të Princeshës Diana.

Ora e artë Cartier e Princeshës Diana iu kalua Harry-it i cili më vonë ia dha si dhuratë Meghan.

Princesha ishte fotografuar duke e mabjtur atë gjatë një vizite në 1997 në një tempull hindu në Londër pak para vdekjes së saj.

Megjithatë Meghan thuhet se tashmë kishte një orë shumë të ngjashme.

Sipas faqes irlandeze “Her”, Meghan bleu një orë me dy ngjyra Cartier Tank Francaise për të festuar suksesin e serialit “Suits” në 2013./ Living