Kanali 7...

Ministria e Shëndetësisë: 737 raste të reja dhe 13 humbje jete

Ministria e Shëndetësisë njoftoi këtë të shtunë për një ulje të lehtë të rasteve të reja.

 

Në 24 orët e fundit janë kryer 2.470 testime, që kanë zbuluar 737 të infektuar. Po ashtu kanë humbur jetën 13 pacientë. Në orët e fundit janë shënuar 414 të shëruar.

 

Aktualisht në 3 spitalet COVID, po trajtohen 443 pacientë, 10 në terapi intensive, 5 pacientë janë të intubuar.