Kanali 7...

Moti për ditën e dielë, 11 tetor 2020

Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura të cilat do të vijnë në shpërbërje deri në kthjellim prej mesditës.

Prej orëve të para të mëngjesit reshje shiu në formë shtrëngatash dhe stuhi në pjesën veriore deri në mesditë. Gjithashtu reshje shiu në formë pikash pothuajse në të gjithë territorin.

Mjegullinë lokale nga reshjet.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim deri në 12 m/sek, duke u shoqëruar me një valëzim 2-3 ballë.