Kanali 7...

Moti për ditën e martë, 20 tetor 2020

Moti në vendin tonë parashikohet i kthjellët me vranësira mesatare në jug dhe juglindje.

Gjatë ditës do të ndikojë sërish zona me presion të lartë atmosferik. Era do të fryjë me drejtim Juglindje -Jug 1-5m/s e në bregdet deri 8m/sek. Valëzimi në dete i forcës 1 deri 2 ballë.