Kanali 7...

Nafta 265 lekë/ Reagon Berisha: Bordi komunist i Ramës nuk ka të ndaluar! Të merren masa te menjëherëshme

Kreu i Partisë Demokratike ka reaguar pas vendimit të Bordit të transparencës për të rritur sërish çmimin e naftës në vend.

 

Berisha shkruan se me naftën po bëhet një abuzim i madh dhe teksa i referohet kryeministrit Rama shkruan: ‘Krye-hajduti ka vendosur të zhvasë çdo qindarkë nga familjet shqiptare’.

 

Duhen marrë masa të menjëherëshmë shkruan Berisha.

 

Nafta arrinë në 265 lekë për litër.
Rritje tjetër stratosferike e çmimit të naftes.
Bordi komunist i Edi Ramës nuk ka të ndaluar!
Çmimi i naftës shënon sot një tjetër rekord. 265 lekë për litër do të paguajnë shqiptarët duke nisur prej ditës së sotme. Çmënduri! Abuzim! Vjedhje!
Krye-hajduti ka vendosur të zhvasë çdo qindarkë nga familjet shqiptare, duke e çuar në stratosferë çmimin e naftës, nëpërmjet bordeve me mendësi komuniste. Me naftën po bëhej një abuzim i tejskajshëm në vend. Edhe pa krijimin e bordeve situata ishte alarmante, por u zhyt edhe më thellë që në momentin e krijimit të bordeve të vjedhjes.
Çmimi i naftës në rajon ka një diference të madhe me Shqipërinë, e faji këtu është kryekëput i qeverisë dhe Edi Ramës. Masa të menjëhershme duhen ndërmarrë ose çmenduria e këtij njeriu do të dëmtojë ekonominë e çdo qytetari shqiptar. sb