Kanali 7...

PAGA MINIMALE RRITET 30 MIJE LEKE / DENAJ PUBLIKON VENDIMIN NE KESHILLIN KOMBETAR TE PUNES

Zyrtarizohet rritja e pagës minimale në 30 mijë lekë. Vendimin e ka bere te ditur Ministrja e Ekonomise Anila Denaj gjate mbledhjes se këshillit kombëtar të punës.

Me pas ne nje postim ne rrjetet sociale, Denaj ka publikuar edhe nje grafik ku tregohen rritja e pagave gjate viteve, ku perfshihet edhe rritja e fundit.

Ndërkohë qeveria ka rritur edhe pagat e mjekëve dhe të mësuesve respektivisht me 40  dhe 15 përqind .