Kanali 7...

Plagosën me thikë bashkëmoshatarin, arrestohen dy të rinjtë në Librazhd

Arrestohen dy djem të rinj në Librazhd pasi akuzohen se kanë plagosur një 23 vjecar.

Ngjarja ka ndodhur në fushatin Hotolisht.

Shtetasit me inicialet M.Ç., 21 vjeç, dhe D.Ķ., 23 vjeç, banues të dy në fshatin Kokrevë, akuzohen se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, pas një konfliktit të çastit për motive të dobëta kanë goditur me mjet të mprehtë thikë shtetasin F.D., 23 vjeç, i cili është jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë u procedua penalisht në gjendje të lirë për veprën penale “Moskallzim krimi”, shtetasin K.K., 20 vjeç, banues në fshatin Dardhë.