Kanali 7...

Presidenti Meta dekreton qeverinë “Rama 3”

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekretuar qeverinë e re “Rama 3”, dhe ia ka dërguar dekretin për miratim Kuvendit të Shqipërisë.

Edi Rama do të jetë kryeministri i Shqipërisë për mandatin e tretë, teksa zëvendësi i tij do të jetë Arben Ahmetaj.

Qeveria e re e Shqipërisë do të ketë mbi 70% gra ministre.