Kanali 7...

Punonjësi infektohet me koronavirus, mbyllet prefektura e Vlorës

Prefektura e Vlorës është mbyllur këtë të mërkurë, pasi një punonjës rezultoi pozitiv me koronavirus.

Për të shmangur infektimin në masë dhe parandaluar përhapjen e virusit, prefektura mbylli dyert në marrjen e përgjigjeve për personat që kanë pas kontakte me të infektuarin.

Një ditë më parë, vendi regjistroi rekord të infektuarish. Nga 1407 tesime, u regjistruan 301 raste të reja pozitive me COVID.