Kanali 7...

“Rama i dha 75 milionë euro mafies së plehrave”/ Basha: Boll kakarise

Basha i është përgjigjur në kohë rekord akuzave të forta të Ramës mbi debatin për inceneratorët.

Kryedemokrati shkruan në twitter se Edi Rama I ka dhënë 75 milionë euro mafias së plehrave, të gjitha para, sipas tij, të dalë nga xhepat e shqiptarëve.

Ndërkohë nga ana tjetër, thotë lideri i opozitës, qeveria nuk ka dhënë asnjë lek për 100 mijë të papunë, pensionistët dhe stafin mjekësor.

 

 

75 milionë euro për mafian e plehrave ka paguar Edi Rama, nga lekët e shqiptarëve.

Asnjë kacidhe për 100 mijë të papunë, për pensionistët,për mjekët dhe infermierët, për sipërmarrjen drejt kolapsit.Boll me vjedhje e me kakarisje gënjeshtrash dalë boje.Zbato planin me 5 pika! Tani!