Kanali 7...

Rama krah Kovaçevskit në Bruksel: Jemi mësuar me këtë farsë…

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski para nisjes së samitit në Bruksel.

 

Mes ironisë, kreu i qeverisë shkruan se janë mësuar me këtë sharadë dhe

 

“Ende po prisni Godot? Jo, ne jemi mësuar me këtë farsë dhe jemi më shumë se kurrë të përkushtuar të shtyjmë përpara modernizimin e vendeve dhe rajonit tonë me frymën e palëkundur evropiane”, shkruan Rama.