Kanali 7...

Rezultatet e dobëta/ Kosova largon trajnerin Challandes

Bernard Challandes nuk do te jete me trajner i Kosoves.

Federata e Kosoves dhe tekniku zviceran jane ndare me mirekuptim pak ore pasi “dardanet” u mposhten ne shtepi 2 me 1 nga Gjeorgjia, kundershtar me te cilin ndan vendin e fundit ne grup!

Challandes e mori Kosoven ne vitin 2018. Ne fazen e pare te punes pati rezultate shume te mira por ne kualifikueset e boterorit po paraqitet shume dobet.