Kanali 7...

Roma fiton në sekondat e fundit, mbetet në krye me Milan dhe Napoli

Nje gol i shenuar ne minuten e 92 nga El Shaarawy i dha tre pike te arta Romes kunder Sassuolos ne javen e trete te Serie A.

Verdhekuqte vuajten shume per te fituar 2 me 1 ne fushen e tyre ndonese shenuan te paret me ane te Cristante.

Ne pjesen e dyte ishte Djuricic qe barazoi.

Mirepo kur u duk se ndeshja do perfundonte ne barazim, ai qe u be hero per skuadren e Murinjos ishte sulmuesi italian El Shaarawy.

Roma qendron ne vendin e pare me 9 pike sa edhe Milan e Napoli.

Dueli u transmetua ne Tring Sport 1/ Hd.