Kanali 7...

Rritje alarmante e rasteve të reja në Greqi

Greqia shënoi këtë të shtunë një rekord të ri të rasteve të reja me koronavirus.

 

Autoritetet shëndetësore raportuan për 935 të infektuar të rinj. Në 24 orët e fundit u regjistruan edhe pesë viktima të tjera, duke e çuar totalin në 564.

 

Gjithashtu, 91 pacientë janë intubim. Këtë të shtunë hynë në fuqi edhe masat e reja të qeverisë, që ndalojnë qarkullimin nga ora 00:30 deri në 05:00 dhe që detyrojnë mbajtjen e maskës.