Kanali 7...

Sekuestrohen çadra e shezlongë në plazhin e Semanit

Policia vijon punen për lirimin e hapësirave publike në plazhe.

Së fundmi u konstatua një rast të zënies së hapësirës publike në plazhin e Semanit.

Procedohet penalisht pronari i një subjekti, i cili kishte zënë hapësirën publike me shezlongë dhe çadra, të vendosura pa lejen përkatëse.

Sekuestrohen 24 çadra dhe 53 shezlongë.

Uniformat blu proceduan penalisht shtetasin Z. S., 54 vjeç, banues në Fier, për veprën penale “Pushtimi i tokës”.