Kanali 7...

Seria A në TRING/ Zbulohet kalendari i sezonit të ri, ja kur luhen sfidat derbi Milan-Inter

Kalendari i Serisë A  për sezonin 2022/2023  u hodh këtë të premte.

 

Kampionati që transmetohet ekskluzivisht në Tring, do të nisë në 13 gusht.

 

JAVA E PARË E SERISË A

Fiorentina-Cremonese
Verona-Napoli
Juventus-Sassuolo
Lazio-Bologna
Lecce-Inter
Milan-Udinese
Monza-Torino
Salernitana-Romë
Sampdoria-Atalanta
Spezia-Empoli

 

Ndërkohe datat e derbit të Milanit janë 4 shtatori I këtij vti Milan-inter dhe 5 shkurti I vitit të ardhshëm Inter-Milan.