Kanali 7...

Shokuese/ Nëna vret tre vajzat e saj, trupat u gjetën nga babai

Një grua 40-vjeçare akuzohet se ka vrarë tre vajzat e saj në Zelandën e Re.

Lauren Dickason, me profesion mjeke, u transferua kohët e fundit në Zelandën e Re nga Afrika e Jugut së bashku me vajzat dhe burrin e saj, Graham Dickason, një kirurg ortoped.

Policia tha se gruaja vrau binjakët Maja, Karla, si dhe motrën e tyre Lijan, 6 vjeçe.

Agjencia e lajmeve Staf raportoi se trupat e pajetë të të miturave u gjetën nga babai, Graham Dickason, pasi u kthye në shtëpi rreth orës 10 të mbrëmjes.