Kanali 7...

Shqipëria do të luajë miqësore me Kosovën

Është anuluar miqësorja Shqipëri – Gjibraltar, e  programuar të luhej në datën 11 nëntor në  stadiumin ”Elbasan Arena”.

 

Shkak për vendimin u bene bërë protokollet e vendosura në kuadër të pandemisë, që vështirësojnë udhëtimet e skuadrave nga një vend në tjetrin .

 

Megjithatë federata shqiptare e futbollit bën më dije se përfaqësuesja e shqipërisë do të luajë një tjetër miqësore, këtë radhë me Kosovën. Sfida do të zhvillohet në 11 nëntor në Elbasan.

 

Kuqezinjtë e teknikut Reja do të luajnë edhe dy ndeshja të tjera në nëntor, në kuadër të ligës së kombeve. Si fillim me Kazakistanin në datën 15 dhe me Bjellorusinë në 18 nëntor në Tiranë.