Kanali 7...

Shtohen të infektuarit e rinj me COVID në Itali, dhjetëra të vdekur

Italia ka shënuar edhe këtë të premte një numër të lartë rastesh të reja me koronavirus.

Autoritetet shëndetësore në vendin fqinj kanë raportuar 19,143 të infektuar të rinj gjatë 24 orëve të fundit dhe 91 humbje jete.

Në total, Italia shënon 37.059 viktima dhe186,002 të prekur, ndërsa raste aktive janë 16,700.