Kanali 7...

Si të vishemi hollë, por të mos kemi ftohtë! Ja sugjerimet e stilistes Katerina Zoto

Veshja është komunikimi i parë që ne kemi me njerezit për rreth.

 

Prandaj përzgjedhja e saj është një sfide më vete, për tiu përmbajtur trendeve dhe të mos dalim nga vetja!

Por tani në dimër i shtohet si “veshtirësi” edhe temperaturat e ulëta. Natyrshëm lind pyetja si të vishemi hollë pa shumë rroba por të jemi trend!?

Përgjigjen e kësaj pyetje na e ka zbuluar stilistja Katerina Zoto në emisionin e mëngjesit “7pa5” ne Vizion Plus.

Sipas saj, ajo që duhet të kemi parasysh është të përzgjedhim materialin e duhur.

 

Përshembull pulovrat janë shumë të këshillueshme pasi janë trend dhe mund ti veshim me xhinse, dhe fustan.Pambuku padyshim që është nga ato materiale që na mbajnë ngrohtë, prandaj nuk duhet neglizhuar.

Stilistja shtoi për gazetaren Marsilda Qerreti, se materialet që duhen shmangur gjatë dimërit janë sateni dhe taftaja!

 

Por si mund të bejmë disa kombime të bukura për dimër?

 

Zbulojeni në intervistën e plotë në linkun e mëposhtëm: