Kanali 7...

Sonte në Tring/ Juventus me probleme në organikë, por synon fitoren ndaj Portos

Porto është pengesa e parë e Juventus në rrugetimin europian të këtij viti në Uefa Champions league.

 

Megjithë problematikat e shfaqura në kampionatinb italian, zonja e vjeter është favorite të paktën në letër për tu kualifikuar për në fazën cerekfinale të champions league, raporton Vizion Plus.

 

Trajneri Pirlo nuk do të ketë të gatshëm në “Do dragao” dy lojtarë të rëndësishëm të formacionit si Kuadrado e Artur të cileve iu shtohen edhe dyshimet për Bonucin dhe Dybalën të cilët janë grumbulluar por nuk kanë garanci nëse do ta nisin apo jo nga fillimi.

 

Rikthimi më I rëndësishëm është ai i Ramsei, më mesfushën që është padiskutim reparti me më shumë probleme. Ronaldo do të udheheqë suylmin juventusin ndërsa Kielini elementi lider ë mbrojtjes.

 

Përballë, Juventus ka një skuadër që po has vështirësi edhe në kampionat, ndonëse kur vjen puna tek Europa dhe muzika e champions, të gjitha skuadrat kanë jë motivim ekstra.