Kanali 7...

Sot finalja Roma-Feyenoord/ Dyndje tifozësh nga Rinasi, porti i Durrësit dhe Kosova  

Tirana është në qëndër të vëmendjes së opinionit sportive europian këtë të mërkurë.

 

Në stadiumin tonë kombëtar do të luajnë Roma dhe Feyenoord, dy ekipe që janë në finalën e Conference League, kompeticion I krijuar rishtaz, që finalen e parë e luan në Tiranë.

 

Mijëra tifoze janë në Tiranë në prag të kësaj sfide, ndërsa mijëra të tjerë janë duke udhëtuar për në kryeqytetin tonë.

 

Mengjesin e kësaj të mërkurë ka pasur një fluks të madh nga Rinasi ku sot janë qindra fluturime e po ashtu edhe nga porti I Durrësit.

 

Qindra mjete po futen në rrugë tokësore nga Mali i Zi.

 

Po ashtu shumë fluturime nga Italia dhe holanda janë kryer përmes aeroportit të Prishtinës.

 

Ndaj edhe në doganën e Morinës ka pasur fluks të madh mjetesh. Jo vetëm me tifoze të ekipeve por edhe me shqiptarë të Kosovës që duan të shijojnë nga afër atmosferen e kësaj finaleje të madhe.

 

Prania e madhe e tifozeve në Tiranë ka sjell edhe shumë incidente dhe përplasje në rrugët e kryeqytetit.