Kanali 7...

Super-operacion i policisë/ Arrestohen disa zyrtarë të ARRSH

Policia dhe Prokuroria e Durrësit organizuan një super-operacion këtë të mërkurë.

 

Mësohet se në pranga kanë rënë disa zyrtarë të Autoritetit Rrugor Shqiptar si edhe janë shpallur në kërkim disa të tjerë, mes të cilëve edhe drejtues e inxhinierë.

 

Ata akuzohen se kanë kryer abuzime me fondet për rrugët. Aksioni është ende duke u zhvilluar dhe nuk ka një informacion zyrtar nga policia për mediat për numrin e të prangosurve dhe detaje të tjera.