Kanali 7...

Tronditëse/ Nëna vret tre fëmijët e saj dhe më pas njofton policinë

Policia austriake po heton vdekjet e tre vajzave të reja, përfshirë një foshnje, në një apartament në Vjenë.

Një grua 31-vjeçare telefonoi policinë orët e para të mëngjesit të së shtunës. Ajo tha se kishte vrarë fëmijët e saj, si dhe donte t’i jepte fund jetës.

Fëmijët i përkisnin moshës 3 vjeç, 9 vjeç dhe 8 muajsh. Vajza e madhe u dërgua në spital, por nuk arriti të shpëtonte. Ndërkohë, policia shtoi se nëna i kishte shkaktuar vetes vetëm disa lëndime të lehta.